Loading...

Kogupereetendus "Peeter Paan" Sinu kinos 5. oktoobril

Tipptasemel Briti rahvusteatri koguperelavastust saab nautida ka Eestis.

Neljapäeval, 5. oktoobril on Coca-Cola Plazas võimalik vaadata eestikeelsete subtiitritega Londoni rahvusteatri ikoonilist koguperelavastust “Peeter Paan”, mis toob klassikalisesse fantaasialoosse tänapäevast värskust ning pakub põnevust nii noortele kui vanematele.    

Näitekirjaniku J. M. Barrie loodud lustlik Peeter Paan on juba üle saja aasta rõõmustanud lavalaudadel nii suuri kui ka väikesi. Lugu poisist, kes kunagi suureks ei kasva on põnev ja fantaasiarohke seiklusjutt, mis peidab endas nostalgiat lapsepõlve muretuse järele, kuid näitab ka suureks kasvamisega kaasnevat vastutuse võtmise olulisust. London National Theatre’i kõrgelt tunnustatud versioon toob jutustusse uut värskust ja natuke ka kaasaja nooti. 

Lugu saab alguse sellest, et kadunud poiste ninamees Peeter Paan kaotab oma varju. Sihikindel Wendy aitab tal selle taas üles leida ning selle käigus satub ta Eikunagimaale, kus haldjas Tinker Bell, Tiger Lily ja kättemaksuhimuline kapten Konkskäsi juba ees ootavad. Järgneb maagia, muusika ja seikluste pillerkaar. Lavastuse keskmes on seekord aga Peeter Paani asemel hoopis Wendy ning ka Konkskäsi pole selline, nagu loo varasemad versioonide teda kujutanud on. 

Lavastaja Sally Cookson on suutnud selle juba üle saja aasta vana loo piisavalt tänapäeva tuua nii, et see seostub tugevamalt ka praeguste noortega, kuid samas on säilinud originaali võlu. Kriitikud kiidavad eriti lavastaja oskust kokku ühendada fantaasiamaailm, mis on liigutav ja tõsine, kuid samas humoorikas ja seikluslik.

London National Theatre’i koguperelavastus “Peeter Paan” on inglise keeles ja eestikeelsete subtiitritega Coca Cola Plazas neljapäeval, 5. oktoobril kell 19.00. Piletid leiad SIIT!

Treiler